1812AA102JAT1A | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | 1812AA102JAT1A |
Description | CAP CER 1000PF 1KV C0G/NP0 1812 |
Manufacturer Standard Lead Time | 19 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 1000 pF ±5% 1000V (1kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 1812 (4532 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | 1812AA102JAT1A Models |
Category | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Mfr | Features High Voltage |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Applications |
Part Status Active | Mounting Type |
Capacitance | Package / Case 1812 (4532 Metric) |
Tolerance ±5% | Size / Dimension 0.181" L x 0.126" W (4.60mm x 3.20mm) |
Voltage - Rated | Thickness (Max) 0.087" (2.20mm) |