1808GC102KAT1A is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 4.187
Datasheet
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Direct
TDK
YAGEO
Johanson Dielectrics Inc.
Johanson Dielectrics Inc.
Similar
KEMET
1000 pF ±10% 2000V (2kV) Ceramic Capacitor X7R 1808 (4520 Metric)