WU732B15TTD22L0F | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | WU732B15TTD22L0F |
Customer Reference | |
Detailed Description | 22 mOhms ±1% 1.5W Chip Resistor Wide 1206 (3216 Metric), 0612 Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thick Film |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | WU732B15TTD22L0F Models |
Category | Temperature Coefficient ±75ppm/°C |
Mfr | Operating Temperature -55°C ~ 155°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Package / Case Wide 1206 (3216 Metric), 0612 |
Part Status Active | Supplier Device Package |
Resistance | Size / Dimension 0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm) |
Tolerance | Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm) |