WU732B15TTD11L0F
DigiKey Part Number
2019-WU732B15TTD11L0FTR-ND - Tape & Reel (TR)
2019-WU732B15TTD11L0FCT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WU732B15TTD11L0F
Description
RESISTOR WIDE TERMINAL THICKFILM
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
11 mOhms ±1% 1.5W Chip Resistor Wide 1206 (3216 Metric), 0612 Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thick Film
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
WU732B15TTD11L0F Models
Category
Features
Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Mfr
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Package / Case
Wide 1206 (3216 Metric), 0612
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)