WK73R2JTTE821J | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | WK73R2JTTE821J |
Description | RES 820 OHM 5% 1W 1812 |
Customer Reference | |
Detailed Description | 820 Ohms ±5% 1W Chip Resistor Wide 1812 (4532 Metric), 1218 Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thick Film |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | WK73R2JTTE821J Models |
Category | Features Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant |
Mfr | Temperature Coefficient ±100ppm/°C |
Series | Operating Temperature -55°C ~ 155°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Package / Case Wide 1812 (4532 Metric), 1218 |
Part Status Not For New Designs | Size / Dimension 0.122" L x 0.181" W (3.10mm x 4.60mm) |
Resistance | Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm) |