WK73R2JTTE821J
DigiKey Part Number
2019-WK73R2JTTE821JTR-ND - Tape & Reel (TR)
2019-WK73R2JTTE821JCT-ND - Cut Tape (CT)
2019-WK73R2JTTE821JDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WK73R2JTTE821J
Description
RES 820 OHM 5% 1W 1812
Customer Reference
Detailed Description
820 Ohms ±5% 1W Chip Resistor Wide 1812 (4532 Metric), 1218 Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thick Film
EDA/CAD Models
WK73R2JTTE821J Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
Wide 1812 (4532 Metric), 1218
Part Status
Not For New Designs
Size / Dimension
0.122" L x 0.181" W (3.10mm x 4.60mm)
Resistance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)