0805J0500104JXT | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | 0805J0500104JXT |
Description | CAP CER 0.1UF 50V X7R 0805 |
Manufacturer Standard Lead Time | 11 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 0.1 µF ±5% 50V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | 0805J0500104JXT Models |
Category | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Mfr | Applications |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Mounting Type |
Part Status Active | Package / Case 0805 (2012 Metric) |
Capacitance | Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
Tolerance ±5% | Thickness (Max) 0.051" (1.30mm) |