T528Z337M004ATE009 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | T528Z337M004ATE009 |
Description | CAP TANT POLY 330UF 4V 2917 |
Manufacturer Standard Lead Time | 57 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 330 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 4 V 2917 (7343 Metric) 9mOhm @ 100kHz |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | T528Z337M004ATE009 Models |
Category | ESR (Equivalent Series Resistance) 9mOhm @ 100kHz |
Manufacturer KEMET | Operating Temperature -55°C ~ 105°C |
Series | Mounting Type Surface Mount |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Package / Case 2917 (7343 Metric) |
Part Status Active | Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm) |
Capacitance 330 µF | Height - Seated (Max) 0.067" (1.70mm) |
Tolerance ±20% | Manufacturer Size Code Z |
Voltage - Rated 4 V | Features General Purpose |