T520A336M006ATE070
DigiKey Part Number
399-4719-2-ND - Tape & Reel (TR)
399-4719-1-ND - Cut Tape (CT)
399-4719-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T520A336M006ATE070
Description
CAP TANT POLY 33UF 6.3V 1206
Detailed Description
33 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 6.3 V 1206 (3216 Metric) 70mOhm @ 100kHz
EDA/CAD Models
T520A336M006ATE070 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Capacitance
33 µF
Height - Seated (Max)
0.071" (1.80mm)
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
6.3 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
70mOhm @ 100kHz