M3253503E1B102JZMBTR
DigiKey Part Number
1001-2502-1-ND - Cut Tape (CT)
1001-2502-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
M3253503E1B102JZMBTR
Description
CAP CER 1000PF 100V C0G/NP0 0603
Customer Reference
Detailed Description
1000 pF ±5% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
EDA/CAD Models
M3253503E1B102JZMBTR Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Failure Rate
M (1%)
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.039" (0.99mm)