M3253502E1B101JZMBTR is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
100 pF ±5% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric)
M3253502E1B101JZMBTR
DigiKey Part Number
1001-2499-1-ND - Cut Tape (CT)
1001-2499-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
M3253502E1B101JZMBTR
Description
CAP CER 100PF 100V C0G/NP0 0402
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
M3253502E1B101JZMBTR Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Failure Rate
M (1%)
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.024" (0.61mm)