C1812C104F5GACTU
DigiKey Part Number
399-10016-2-ND - Tape & Reel (TR)
399-10016-1-ND - Cut Tape (CT)
399-10016-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1812C104F5GACTU
Description
CAP CER 0.1UF 50V C0G/NP0 1812
Manufacturer Standard Lead Time
30 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.1 µF ±1% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1812 (4532 Metric)
EDA/CAD Models
C1812C104F5GACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Tolerance
±1%
Thickness (Max)
0.043" (1.10mm)