C1812C102KDRACTU
DigiKey Part Number
399-C1812C102KDRACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
399-C1812C102KDRACTUCT-ND - Cut Tape (CT)
399-C1812C102KDRACTUDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1812C102KDRACTU
Description
CAP CER 1000PF 1KV X7R 1812
Manufacturer Standard Lead Time
30 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1000 pF ±10% 1000V (1kV) Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
C1812C102KDRACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL, High Voltage
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.061" (1.55mm)