C1210C106M5R2C7186
DigiKey Part Number
399-10007-2-ND - Tape & Reel (TR)
399-10007-1-ND - Cut Tape (CT)
399-10007-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1210C106M5R2C7186
Description
CAP CER 10UF 50V X7R SMD
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 µF ±20% 50V Ceramic Capacitor X7R Stacked SMD, 2 J-Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
C1210C106M5R2C7186 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL (Stacked)
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
Stacked SMD, 2 J-Lead
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.248" (6.30mm)