C1206X222KGRACTU | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | C1206X222KGRACTU |
Description | CAP CER 2200PF 2KV X7R 1206 |
Manufacturer Standard Lead Time | 27 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 2200 pF ±10% 2000V (2kV) Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | C1206X222KGRACTU Models |
Category | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Mfr | Features Low ESL, Soft Termination, High Voltage |
Series | Applications |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Mounting Type |
Part Status Active | Package / Case 1206 (3216 Metric) |
Capacitance | Size / Dimension 0.130" L x 0.063" W (3.30mm x 1.60mm) |
Tolerance ±10% | Thickness (Max) 0.073" (1.85mm) |