C1206C330JGGACTU
DigiKey Part Number
399-15570-2-ND - Tape & Reel (TR)
399-15570-1-ND - Cut Tape (CT)
399-15570-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1206C330JGGACTU
Description
CAP CER 33PF 2KV NP0 1206
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
33 pF ±5% 2000V (2kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
C1206C330JGGACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL, High Voltage
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.069" (1.75mm)