C0805C681JCGACTU
DigiKey Part Number
399-C0805C681JCGACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
399-C0805C681JCGACTUCT-ND - Cut Tape (CT)
399-C0805C681JCGACTUDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0805C681JCGACTU
Description
CAP CER 680PF 500V C0G/NP0 0805
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
680 pF ±5% 500V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
EDA/CAD Models
C0805C681JCGACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL, High Voltage
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.055" (1.40mm)