C0805C104K1RECAUTO7210 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | C0805C104K1RECAUTO7210 |
Description | CAP CER 0805 0.1UF 100V X7R |
Manufacturer Standard Lead Time | 13 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 0.1 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | C0805C104K1RECAUTO7210 Models |
Category | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Mfr | Ratings AEC-Q200 |
Capacitance | Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
Tolerance ±10% | Thickness (Max) 0.043" (1.10mm) |