C0805C104K1RECAUTO
DigiKey Part Number
399-17169-2-ND - Tape & Reel (TR)
399-17169-1-ND - Cut Tape (CT)
399-17169-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0805C104K1RECAUTO
Description
CAP CER 0805 0.1UF 100V X7R
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.1 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
C0805C104K1RECAUTO Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
AEC-Q200
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.043" (1.10mm)