Image for A13SR13SR30K102B is not available
A13SR13SR30K102B
DigiKey Part Number
455-3686-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
A13SR13SR30K102B
Description
JUMPER 13SR-3S - 13SR-3S 4"
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
13 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket 0.333' (101.60mm, 4.00")
Category
Number of Rows
1
Manufacturer
JST Sales America Inc.
Pitch - Connector
0.039" (1.00mm)
Series
Length
0.333' (101.60mm, 4.00")
Packaging
Bulk
Color
Black, Individual
Part Status
Active
Cable Termination
IDC
Connector Type
Socket to Socket
Contact Finish
Tin
Number of Positions
13
Base Product Number
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
In-Stock: 8
Check for Additional Incoming Stock
Bulk
QuantityUnit PriceExt Price
Alternate Length
JUMPER 13SR-3S - 13SR-3S 2"
In-Stock: 0
JUMPER 13SR-3S - 13SR-3S 6"
In-Stock: 0
JUMPER 13SR-3S - 13SR-3S 12"
JUMPER 13SR-3S - 13SR-3S 8"
JUMPER 13SR-3S - 13SR-3S 10"