A12SR12SR30K152A
DigiKey Part Number
455-3739-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
A12SR12SR30K152A
Description
JUMPER 12SR-3S - 12SR-3S 6"
Detailed Description
12 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket, Reversed 0.500' (152.40mm, 6.00")
Pitch - Connector
0.039" (1.00mm)
Series
Length
0.500' (152.40mm, 6.00")
Connector Type
Socket to Socket, Reversed
Additional Resources
In-Stock: 692
Check for Additional Incoming Stock
Bulk
QuantityUnit PriceExt Price
Manufacturers Standard Package
Alternate Length
JUMPER 12SR-3S - 12SR-3S 2"
In-Stock: 0
JUMPER 12SR-3S - 12SR-3S 12"
In-Stock: 47
JUMPER 12SR-3S - 12SR-3S 4"
In-Stock: 866
JUMPER 12SR-3S - 12SR-3S 8"
In-Stock: 0
JUMPER 12SR-3S - 12SR-3S 10"