A11SR11SR30K152A
DigiKey Part Number
455-3733-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
A11SR11SR30K152A
Description
JUMPER 11SR-3S - 11SR-3S 6"
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
11 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket, Reversed 0.500' (152.40mm, 6.00")
Category
Number of Rows
1
Manufacturer
JST Sales America Inc.
Pitch - Connector
0.039" (1.00mm)
Series
Length
0.500' (152.40mm, 6.00")
Packaging
Bulk
Color
Black, Individual
Part Status
Active
Cable Termination
IDC
Connector Type
Socket to Socket, Reversed
Contact Finish
Tin
Number of Positions
11
Base Product Number
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
In-Stock: 561
Check for Additional Incoming Stock
Bulk
QuantityUnit PriceExt Price
Alternate Length
JUMPER 11SR-3S - 11SR-3S 2"
In-Stock: 0
JUMPER 11SR-3S - 11SR-3S 12"
In-Stock: 0
JUMPER 11SR-3S - 11SR-3S 4"
In-Stock: 470
JUMPER 11SR-3S - 11SR-3S 8"
JUMPER 11SR-3S - 11SR-3S 10"