A10SR10SR30K102A
DigiKey Part Number
455-3667-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
A10SR10SR30K102A
Description
JUMPER 10SR-3S - 10SR-3S 4"
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket, Reversed 0.333' (101.60mm, 4.00")
Category
Number of Rows
1
Manufacturer
JST Sales America Inc.
Pitch - Connector
0.039" (1.00mm)
Series
Length
0.333' (101.60mm, 4.00")
Packaging
Bulk
Color
Black, Individual
Part Status
Active
Cable Termination
IDC
Connector Type
Socket to Socket, Reversed
Contact Finish
Tin
Number of Positions
10
Base Product Number
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
In-Stock: 514
Check for Additional Incoming Stock
Bulk
QuantityUnit PriceExt Price
Manufacturers Standard Package
Alternate Length
JUMPER 10SR-3S - 10SR-3S 2"
In-Stock: 1080
JUMPER 10SR-3S - 10SR-3S 6"
In-Stock: 1550
JUMPER 10SR-3S - 10SR-3S 12"
JUMPER 10SR-3S - 10SR-3S 8"
JUMPER 10SR-3S - 10SR-3S 10"