Q 0,032768-JTX310-9-20-T1-HMR-LF | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | Q 0,032768-JTX310-9-20-T1-HMR-LF |
Description | CRYSTAL 32.7680KHZ 9PF SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 32.768 kHz ±20ppm Crystal 9pF 70 kOhms 2-SMD, No Lead |
Datasheet | Datasheet |
Category | Operating Mode Fundamental |
Mfr | Operating Temperature -40°C ~ 85°C |
Series | Ratings AEC-Q200 |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Mounting Type Surface Mount |
Part Status Active | Package / Case |
Type kHz Crystal (Tuning Fork) | Supplier Device Package 2-SMD (3.2x1.5) |
Frequency 32.768 kHz | Size / Dimension 0.126" L x 0.059" W (3.20mm x 1.50mm) |
Frequency Tolerance ±20ppm | Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm) |
Load Capacitance 9pF | Base Product Number |
ESR (Equivalent Series Resistance) 70 kOhms |