Image for KIT-ICD-A-300-CAN2-12 is not available
KIT-ICD-A-300-CAN2-12
DigiKey Part Number
4423-KIT-ICD-A-300-CAN2-12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KIT-ICD-A-300-CAN2-12
Description
CURRENT SENSOR SHUNT 300A
Manufacturer Standard Lead Time
40 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Current Sensor 300A 1 Channel Shunt Bidirectional Module
Category
Linearity
±0.1%
Mfr
Accuracy
±0.8%
Series
Voltage - Supply
5.5V ~ 26V
Packaging
Tray
Current - Supply (Max)
50mA
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C