TLI4971A075T5UE0001XUMA1 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | TLI4971A075T5UE0001XUMA1 |
Description | CURRENT SENSOR HE/OL 75A |
Manufacturer Standard Lead Time | 17 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Current Sensor 75A 1 Channel Hall Effect, Open Loop Unidirectional 8-PowerTDFN |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | TLI4971A075T5UE0001XUMA1 Models |
Category | Linearity ±2.25% |
Mfr | Accuracy ±3.45% |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Voltage - Supply 3.1V ~ 3.5V |
Part Status Active | Response Time 250ns |
For Measuring AC/DC | Current - Supply (Max) 25mA |
Sensor Type | Operating Temperature -40°C ~ 105°C |
Current - Sensing | Grade Automotive |
Number of Channels 1 | Qualification AEC-Q100 |
Output Ratiometric, Voltage | Polarization Unidirectional |
Sensitivity 16mV/A | Mounting Type |
Frequency DC ~ 240kHz | Package / Case 8-PowerTDFN |