TLI4971A025T5UE0001XUMA1
DigiKey Part Number
448-TLI4971A025T5UE0001XUMA1TR-ND - Tape & Reel (TR)
448-TLI4971A025T5UE0001XUMA1CT-ND - Cut Tape (CT)
448-TLI4971A025T5UE0001XUMA1DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TLI4971A025T5UE0001XUMA1
Description
CURRENT SEN HE/OL 25A PG-TISON
Detailed Description
Current Sensor 25A 1 Channel Hall Effect, Open Loop Unidirectional 8-PowerTDFN
EDA/CAD Models
TLI4971A025T5UE0001XUMA1 Models
Category
Linearity
±2.25%
Mfr
Voltage - Supply
3.1V ~ 3.5V
Current - Supply (Max)
25mA
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Sensitivity
48mV/A
Package / Case
8-PowerTDFN
Frequency
DC ~ 240kHz