TLE4972AE35S5XUMA1 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | TLE4972AE35S5XUMA1 |
Description | CURRENT SEN HE/DIF 2000A PG-VSON |
Manufacturer Standard Lead Time | 35 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Current Sensor 2000A 1 Channel Hall Effect, Differential 6-PowerVDFN |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | TLE4972AE35S5XUMA1 Models |
Category | Frequency 210kHz |
Mfr | Voltage - Supply 3.1V ~ 3.5V |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Response Time 700ns |
Part Status Active | Current - Supply (Max) 25mA |
For Measuring AC/DC | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |