TC366DP64F300SAALXUMA1
DigiKey Part Number
448-TC366DP64F300SAALXUMA1TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TC366DP64F300SAALXUMA1
Description
IC MCU 32BIT 4MB FLASH 180LFBGA
Detailed Description
TriCore™ AURIX™ Microcontroller IC 32-Bit Dual-Core 300MHz 4MB (4M x 8) FLASH PG-LFBGA-180-1
RAM Size
672K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
3.3V, 5V
Operating Temperature
-40°C ~ 150°C (TA)
Core Size
32-Bit Dual-Core
Supplier Device Package
PG-LFBGA-180-1
Speed
300MHz