ISC130N20NM6ATMA1 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | ISC130N20NM6ATMA1 |
Description | MOSFET |
Manufacturer Standard Lead Time | 61 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | N-Channel 200 V 9.8A (Ta), 88A (Tc) 3W (Ta), 242W (Tc) Surface Mount PG-TSON-8-3 |
Datasheet | Datasheet |
Category | Rds On (Max) @ Id, Vgs 11.7mOhm @ 50A, 15V |
Mfr | Vgs(th) (Max) @ Id 4.5V @ 135µA |
Series | Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 58 nC @ 10 V |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Vgs (Max) ±20V |
Part Status Active | Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 3900 pF @ 100 V |
FET Type | Power Dissipation (Max) 3W (Ta), 242W (Tc) |
Technology | Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ) |
Drain to Source Voltage (Vdss) 200 V | Mounting Type Surface Mount |
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C | Supplier Device Package PG-TSON-8-3 |
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V, 15V | Package / Case |