IM67D130AXTSA2 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | IM67D130AXTSA2 |
Description | MIC MEMS DIGITAL PDM NC -36DB |
Manufacturer Standard Lead Time | 39 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 28 Hz ~ 20 kHz Digital, PDM Microphone MEMS (Silicon) 1.62 V ~ 3.6 V Noise Cancelling (-36dB ±1dB @ 94dB SPL) Solder Pads |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | IM67D130AXTSA2 Models |
Category | S/N Ratio 67dB |
Manufacturer Infineon Technologies | Voltage Range 1.62 V ~ 3.6 V |
Series | Current - Supply 980 µA |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Port Location Bottom |
Part Status Active | Termination Solder Pads |
Type MEMS (Silicon) | Size / Dimension 0.157" L x 0.118" W (4.00mm x 3.00mm) |
Output Type Digital, PDM | Height (Max) 0.051" (1.30mm) |
Direction Noise Cancelling | Shape Rectangular |
Frequency Range 28 Hz ~ 20 kHz | Grade Automotive |