IM67D130AXTSA2
IM67D130AXTSA2
DigiKey Part Number
448-IM67D130AXTSA2TR-ND - Tape & Reel (TR)
448-IM67D130AXTSA2CT-ND - Cut Tape (CT)
448-IM67D130AXTSA2DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IM67D130AXTSA2
Description
MIC MEMS DIGITAL PDM NC -36DB
Manufacturer Standard Lead Time
39 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
28 Hz ~ 20 kHz Digital, PDM Microphone MEMS (Silicon) 1.62 V ~ 3.6 V Noise Cancelling (-36dB ±1dB @ 94dB SPL) Solder Pads
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
IM67D130AXTSA2 Models
Category
S/N Ratio
67dB
Manufacturer
Infineon Technologies
Voltage Range
1.62 V ~ 3.6 V
Series
Current - Supply
980 µA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Port Location
Bottom
Part Status
Active
Termination
Solder Pads
Type
MEMS (Silicon)
Size / Dimension
0.157" L x 0.118" W (4.00mm x 3.00mm)
Output Type
Digital, PDM
Height (Max)
0.051" (1.30mm)
Direction
Noise Cancelling
Shape
Rectangular
Frequency Range
28 Hz ~ 20 kHz