IAUZN10S7N078ATMA1
DigiKey Part Number
448-IAUZN10S7N078ATMA1TR-ND - Tape & Reel (TR)
448-IAUZN10S7N078ATMA1CT-ND - Cut Tape (CT)
448-IAUZN10S7N078ATMA1DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IAUZN10S7N078ATMA1
Description
MOSFET_(75V 120V(
Detailed Description
N-Channel 100 V 76A (Tj) 94W (Tc) Surface Mount PG-TSDSON-8-39
EDA/CAD Models
IAUZN10S7N078ATMA1 Models
Category
Vgs(th) (Max) @ Id
3.2V @ 33µA
Mfr
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
28.9 nC @ 10 V
Series
Vgs (Max)
±20V
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
1839 pF @ 50 V
Power Dissipation (Max)
94W (Tc)
FET Type
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Drain to Source Voltage (Vdss)
100 V
Qualification
AEC-Q101
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
7V, 10V
Supplier Device Package
PG-TSDSON-8-39
Rds On (Max) @ Id, Vgs
7.8mOhm @ 30A, 10V