RASU190522BK1
DigiKey Part Number
RASU190522BK1-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RASU190522BK1
Description
SHELF 22X17.500X5.220" BLACK
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Metal, Steel Shelf, Fixed 22.000" L x 17.500" W x 5.220" H (558.80mm x 444.50mm x 132.59mm) Black
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
RASU190522BK1 Models
Category
Color
Black
Manufacturer
Hammond Manufacturing
Material
Metal, Steel
Series
For Use With/Related Products
19" Panel Width Racks
Packaging
Box
Ventilation
Non-Vented
Part Status
Active
Shipping Info
Shipped from DigiKey
Type
Shelf, Fixed
Weight
20 lbs (9.1 kg)
Size / Dimension
22.000" L x 17.500" W x 5.220" H (558.80mm x 444.50mm x 132.59mm)