ED-MONITOR-116CA
ED-MONITOR-116CA
ED-MONITOR-116CA
DigiKey Part Number
4555-ED-MONITOR-116CA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ED-MONITOR-116CA
Description
MONITOR USB TOUCH HDMI TFT 11.6"
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Human Machine Interface (HMI) Touchscreen 12.0" Color
Category
Display Type
Color
Manufacturer
EDATEC
Case Color
Black/Gray
Series
Operating Temperature
-10°C ~ 60°C
Packaging
Retail Package
Ingress Protection
IP65 - Dust Tight, Water Resistant
Part Status
Active
Voltage - Supply
12 ~ 24VDC
Type
Touchscreen
Features
Expansion Interface
Size - Display
12.0"