ECS-80-10-30B-CWN-TR
DigiKey Part Number
XC2708TR-ND - Tape & Reel (TR)
XC2708CT-ND - Cut Tape (CT)
XC2708DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECS-80-10-30B-CWN-TR
Description
CRYSTAL 8.0000MHZ 10PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
8 MHz ±10ppm Crystal 10pF 100 Ohms 4-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
ECS-80-10-30B-CWN-TR Models
Category
Load Capacitance
10pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
100 Ohms
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Frequency
8 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (5x3.2)
Frequency Stability
±15ppm
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.033" (0.85mm)