UR050-001-24G
DigiKey Part Number
TL1795-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
UR050-001-24G
Description
CBL USB2.0 A PLUG-MCR B PLUG 1'
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
USB 2.0 Cable A Male to Micro B Male 1.00' (304.8mm) Shielded
Category
Specifications
USB 2.0
Mfr
Transfer Rate
480Mbps
Packaging
Bulk
Wire Gauge
24 AWG, 28 AWG
Part Status
Active
Shielding
Shielded
Configuration
Color
Black
Length
1.00' (304.8mm)