SDCH1V5040-100M-R | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SDCH1V5040-100M-R |
Description | FIXED IND 10UH 2.2A 72 MOHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 22 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 10 µH Semi-Shielded Inductor 2.2 A 72mOhm Max Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
Category | Current - Saturation (Isat) 2.3A |
Mfr | Shielding Semi-Shielded |
Series | DC Resistance (DCR) 72mOhm Max |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Material - Core | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case Nonstandard |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.161" (4.10mm) |