SDCH1V5020-4R7M-R
DigiKey Part Number
283-SDCH1V5020-4R7M-RTR-ND - Tape & Reel (TR)
283-SDCH1V5020-4R7M-RCT-ND - Cut Tape (CT)
283-SDCH1V5020-4R7M-RDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SDCH1V5020-4R7M-R
Description
FIXED IND 4.7UH 2.2A 78 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4.7 µH Semi-Shielded Inductor 2.2 A 78mOhm Max Nonstandard
Category
Current - Saturation (Isat)
2.6A
DC Resistance (DCR)
78mOhm Max
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)