CCHD-950-25-80.000
DigiKey Part Number
CCHD-950-25-80.000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CCHD-950-25-80.000
Description
XTAL OSC XO 80.0000MHZ HCMOS SMD
Detailed Description
80 MHz XO (Standard) HCMOS Oscillator 3.3V 4-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±25ppm
Series
Operating Temperature
0°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)
25mA
Size / Dimension
0.559" L x 0.360" W (14.20mm x 9.14mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.209" (5.30mm)