AHA226M35C12T-F is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Cornell Dubilier Knowles
In Stock: 11.424
Datasheet
Similar
Cornell Dubilier Knowles
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
KEMET
Upgrade
Chemi-Con
KEMET
Panasonic Industry
22 µF 35 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 12.1Ohm @ 120Hz 1000 Hrs @ 105°C
AHA226M35C12T-F
DigiKey Part Number
AHA226M35C12T-F-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AHA226M35C12T-F
Description
CAP ALUM 22UF 20% 35V SMD
Customer Reference
Detailed Description
Ripple Current @ Low Frequency
35 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
59.5 mA @ 10 kHz
Capacitance
Size / Dimension
0.197" Dia (5.00mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.213" (5.40mm)
Voltage - Rated
35 V
Surface Mount Land Size
0.209" L x 0.209" W (5.30mm x 5.30mm)
ESR (Equivalent Series Resistance)
12.1Ohm @ 120Hz
Mounting Type
Lifetime @ Temp.
1000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C