CQT2-30MM
DigiKey Part Number
315-CQT2-30MM-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CQT2-30MM
Detailed Description
Polyimide Film Tape Silicone Adhesive Amber 1.18" (30.00mm) X 108.3' (33.0m) 36.1 yds
Category
Thickness
0.0020" (2.0 mils, 0.051mm)
Thickness - Adhesive
0.0010" (1.0 mils, 0.025mm)
Series
Thickness - Backing, Carrier
0.0010" (1.0 mils, 0.025mm)
Width
1.18" (30.00mm)
Temperature Range
-73°C ~ 260°C