CFTVS3V3B TR PBFREE | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CFTVS3V3B TR PBFREE |
Description | TVS DIODE 3.3VWM 8VC SOD882 |
Customer Reference | |
Detailed Description | 8V Clamp 5A (8/20µs) Ipp Tvs Diode Surface Mount SOD-882 |
Datasheet | Datasheet |
Category | Current - Peak Pulse (10/1000µs) 5A (8/20µs) |
Mfr | Power - Peak Pulse 40W |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) | Power Line Protection No |
Part Status Obsolete | Applications General Purpose |
Type Zener | Operating Temperature -55°C ~ 125°C (TJ) |
Bidirectional Channels 1 | Mounting Type Surface Mount |
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 3.3V (Max) | Package / Case SOD-882 |
Voltage - Breakdown (Min) 3.5V | Supplier Device Package |
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 8V | Base Product Number |