M6-125-175-342-WT
M6-094-1-342-GR
M6-125-175-342-WT
DigiKey Part Number
2267-M6-125-175-342-WT-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
M6-125-175-342-WT
Description
SLEEVE .125DIA WT 1.75" RL/100
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
White Heat Shrinkable Label 1.75" W x 0.24" H (44.5mm x 6.0mm); Cable O.D. 0.05" ~ 0.11" (1.2mm ~ 2.8mm)
Category
Label Type
Heat Shrinkable
Manufacturer
Brady Corporation
Label Size
1.75" W x 0.24" H (44.5mm x 6.0mm); Cable O.D. 0.05" ~ 0.11" (1.2mm ~ 2.8mm)
Series
Color
White
Packaging
Box
Material
Polyolefin (PO)
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 135°C