AC3028SQ-47NJ
DigiKey Part Number
118-AC3028SQ-47NJTR-ND - Tape & Reel (TR)
118-AC3028SQ-47NJCT-ND - Cut Tape (CT)
118-AC3028SQ-47NJDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AC3028SQ-47NJ
Description
FIXED IND 47NH 4.4A 11.3MOHM SMD
Detailed Description
47 nH Unshielded Wirewound Inductor 4.4 A 11.3mOhm Max Nonstandard
EDA/CAD Models
AC3028SQ-47NJ Models
Category
DC Resistance (DCR)
11.3mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
200 @ 400MHz
Series
Frequency - Self Resonant
2.2GHz
Operating Temperature
-25°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
400 MHz
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.105" L x 0.130" W (2.67mm x 3.30mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.115" (2.92mm)