AC3028SQ-39NG
DigiKey Part Number
118-AC3028SQ-39NGTR-ND - Tape & Reel (TR)
118-AC3028SQ-39NGCT-ND - Cut Tape (CT)
118-AC3028SQ-39NGDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AC3028SQ-39NG
Description
FIXED IND 39NH 4.8A 10MOHM SMD
Detailed Description
39 nH Unshielded Wirewound Inductor 4.8 A 10mOhm Max Nonstandard
EDA/CAD Models
AC3028SQ-39NG Models
Category
DC Resistance (DCR)
10mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
200 @ 400MHz
Series
Frequency - Self Resonant
2.2GHz
Operating Temperature
-25°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
400 MHz
Tolerance
±2%
Size / Dimension
0.105" L x 0.115" W (2.67mm x 2.92mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.115" (2.92mm)