ADP150ACBZ-1.8-R7 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | ADP150ACBZ-1.8-R7 |
Description | IC REG LINEAR 1.8V 150MA 4-WLCSP |
Manufacturer Standard Lead Time | 10 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 150mA 4-WLCSP (0.76x0.76) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | ADP150ACBZ-1.8-R7 Models |
Category | Current - Quiescent (Iq) 22 µA |
Mfr | Current - Supply (Max) 320 µA |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | PSRR 70dB ~ 55dB (10kHz ~ 100kHz) |
Part Status Active | Control Features Enable |
Output Type | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Number of Regulators 1 | Mounting Type Surface Mount |
Voltage - Input (Max) 5.5V | Package / Case 4-WFBGA, WLCSP |
Voltage - Output (Min/Fixed) 1.8V | Supplier Device Package 4-WLCSP (0.76x0.76) |