KR DELPS1.22-UIVG-46-H3Q4-20-R18-XX | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | KR DELPS1.22-UIVG-46-H3Q4-20-R18-XX |
Description | LED RED CLEAR SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 22 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Red 625nm LED Indication - Discrete 2.225V 2-SMD, Flat Leads |
Datasheet | Datasheet |
Category | Voltage - Forward (Vf) (Typ) 2.225V |
Mfr | Current - Test 20mA |
Color | Wavelength - Peak 623nm |
Lens Color Colorless | Package / Case 2-SMD, Flat Leads |
Lens Transparency Clear | Supplier Device Package |
Millicandela Rating | Size / Dimension 1.40mm L x 0.80mm W |
Lens Style Oval with Flat Top | Height (Max) 0.70mm |
Lens Size 1.23mm x 0.60mm |