GW QTLTS1.EM-H5J1-XX52-1-65-R33
DigiKey Part Number
475-GWQTLTS1.EM-H5J1-XX52-1-65-R33TR-ND - Tape & Reel (TR)
475-GWQTLTS1.EM-H5J1-XX52-1-65-R33CT-ND - Cut Tape (CT)
475-GWQTLTS1.EM-H5J1-XX52-1-65-R33DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Description
LED OSCONIQ COOL WHT 5700K 1411
Customer Reference
Detailed Description
LED Lighting OSCONIQ® E 2835 White, Cool 5700K 2.7V 65mA 120° 1411 (3528 Metric)
Category
Lumens/Watt @ Current - Test
234 lm/W
Mfr
CRI (Color Rendering Index)
80
Series
Current - Max
250mA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Viewing Angle
120°
Part Status
Obsolete
Mounting Type
Surface Mount
Color
Package / Case
1411 (3528 Metric)
CCT (K)
5700K
Supplier Device Package
1411
Flux @ 25°C, Current - Test
41lm (34lm ~ 47lm)
Size / Dimension
0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Current - Test
65mA
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
2.7V
Thermal Resistance of Package
11°C/W