GW CSHPM1.PM-LRLT-A636-1-350-R18
DigiKey Part Number
475-GWCSHPM1.PM-LRLT-A636-1-350-R18TR-ND - Tape & Reel (TR)
475-GWCSHPM1.PM-LRLT-A636-1-350-R18CT-ND - Cut Tape (CT)
475-GWCSHPM1.PM-LRLT-A636-1-350-R18DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Description
LED OSLON WARM WHT 3500K SMD
Customer Reference
Detailed Description
LED Lighting OSLON® SSL 150 White, Warm 3500K 2.85V 350mA 150° 1212 (3030 Metric)
Category
CRI (Color Rendering Index)
70
Mfr
Current - Max
1.3A
Part Status
Last Time Buy
Supplier Device Package
SMD
CCT (K)
3500K
Size / Dimension
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Flux @ 85°C, Current - Test
147lm (130lm ~ 164lm)
Height - Seated (Max)
0.062" (1.58mm)
Current - Test
350mA
Thermal Resistance of Package
3.7°C/W
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
2.85V